توضیحات کامل :

فایل ورد آشنایی با بتن سبک ، در حجم 44 صفحه آماده پرینت گرفتن برای ارائه تحقیقات دانشجویی.

 

بخشی از متن:
در دنیای پیشرفته امروزی و با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در زمینه های مختلف علمی صنعت بتن نیز دچار تحول گردیده که تولید بتن سبک نیز حاصل همین پیشرفت ها می باشد. بتنی که علاوه بر کاهش بار مرده ساختمان از نیروی وارد به سازه در اثر شتاب زلزله می کاهد و در صورت تخریب وزن آوار حاصل نیز کاهش می یابد و امروزه آنرا به عنوان بتن قرن می نامند .
بتن سبک با توجه به ویژگی هایی که دارد دارای کاربردهای مختلف می باشد که برحسب وزن مخصوص و مقاومت فشاری آن تفکیک می گردد.
توليد سيمان كه ماده اصلي چسبندگي در بتن است در سال 1756 ميلادي در كشور انگلستان توسط «John smeaton » كه مسئوليت ساخت پايه برج دريايي «Eddystone » را بر عهده داشت آغاز شد و درنهايت سيمان پرتلند در سال 1824 ميلادي در جزيره اي به همين نام در انگلستان توسط «Joseph Aspdin » به ثبت رسيد . مردم كشور ما نيز از سال 1312 با احداث كارخانه سيمان ري با مصرف سيمان آشنا شدند و با پيشرفت صنايع كشور ، امروزه در حدود 26 الي 30 ميليون تن سيمان در سال توليد مي گردد . با آگاهي مهندسان از نحوه استفاده سيمان در كارهاي عمراني ، اين ماده جايگاه خودش را در كشورمان پيدا كرد .
يكي از روشهاي ساختمان سازي كه امروزه در جهان به سرعت توسعه مي يابد ساختمانهاي بتني است . بعد از انقلاب اسلامي به علت كمبود تير آهن در نتيجه تحريمها و نيز گسترش ساخت و سازهاي عمراني در كشور ، كاربرد بتن بسيار رشد نمود . علاوه بر اين موضوع ساختمانهاي بتني نسبت به ساختمانهاي فولادي داراي مزايايي از قبيل مقاومت بيشتر در مقابل آتش سوزي و عوامل جوي ( خورندگي ) آسان بودن امكان تهيه بتن به علت فراواني مواد متشكله بتون و عايق بودن در مقابل حرارت و صوت مي باشند كه توسعه روز افزون اين نوع ساختمانها را فراهم مي سازد .
و...

 

فهرست مطالب:
مقدمه
ساختار بتن
تمايز بتن از نظر چگالي
روش هاي كلي توليد بتن سبك
طبقه بندي بتن هاي سبك بر حسب نوع كاربرد آنها
تاريخچه ساخت و کاربرد بتن سبک
بتن سبک ( فوم بتن)
ويژگي هاي عمده فوم بتن
كاربرد فوم بتن در ساختمان
خصوصيات بتن سبك
انواع بتن های سبک
سبک سازی بتن سبك
روش های سبک سازی ساختمان
كاهش بارهاي زلزله با كاربرد بتن سبك در سبك سازي المانهاي غير سازه اي
منابع

 

این فایل با فرمت ورد در حجم 44 صفحه آماده پرینت گرفتن برای ارائه تحقیقات دانشجویی تهیه شده است.