توضیحات کامل :

پاورپوینت حرکات اصلاحی، ساختار قامتی، عارضه ، در حجم 30 اسلاید قابل ویرایش.


توضیحات:
وضعیت طبیعی مهره ها:
به طور کلی ستون فقرات از 31 مهره تشکیل  شده است   که   وظیفه   مهم  نگهداری قامت و حفاظت از نخاع را به عهده دارد    وجود  قوسها  در ستون فقرات  سبب  دفع   بهتر نیروهای وارد شده  ونیز حرکات  بالا تنه  را  به همه جهت ممکن و آسان می سازد.ستون فقرات از چهار قوس تشکیل شده است :قوس گرد نی ( 7 مهره)قوس پشتی (12مهره)قوس کمری(5 مهره)قوس خاجی(5مهره متصل)
با توجه به دلايل متعددو پيشرفت تكنـولوژي و عدم آشنــايي به تأثير حركات بدني صحيح ، انسان سخت مغلوب بي حركتي شده است تا جايي كه دچار ضعف ، سستي و بيماريهاي گوناگون گرديده است و از نظر جسماني باعث گرديده توانايي انـجام خيـلي كارها از او صلــب گردد  و  از نظـر شكل ظاهر دچـار خيـلي ناهنجاريهاي ظاهري گرديده است .
 
 
عامل اصلي خيلي از بيماريها فقدان فعاليت هاي بدني است و همچنين استفاده نا صحيح از عضلات كه سبب شكل گيري و ضعف وناتواني شده و منجر به ناهنجاري هاي اندام هاي فوقاني وتحتاني مي گردد ..
 
اين ضعـف وناتـواني نه تنها شكـل ظاهري را تغييــر داده بلكه  يكي از عوامل انزوا و افسـردگي است ،   در ضـمن  باعث فشار بر روي مفـاصل زانـو ،كمـر و آرتروززودرس مي گردد. .
 
در جامعه كنوني بسياري از جوانان از ناهنجاريهاي قامتي رنج مي برند ( داشتن شانه اي افتاده ، زانويي پرانتزي ، سر به جلو و...)
و...


فهرست مطالب:
وضعیت طبیعی مهره ها
مقدمه
موارد پيشنهادي براي اجراي طرح
ايستادن
نشستن
خوابيدن
انواع اختلالات جسماني
 كف پاي صاف
كف پاي گود
شست كج
پاي چرخيده به خارج
زانوي پرانتزي
 زانوي ضربدري يا ايكس
زانوي خميده
لگن مايل
 كمر گود
كمر صاف
كيفوز
اسكليوز
شانه افتاده
سر كج
سربه جلو
گردن صاف
پشت گرد

 

این فایل با فرمت پاورپوینت در 30 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.