توضیحات کامل :

پاورپوینت اتحادیه کشورهای عرب


پاورپوینت اتحادیه کشورهای عرب شامل 67 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی، علوم سیاسی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

اتحادیه عرب نام مجموعه‌ای از کشورهای عربی است كه در سال پایانی جنگ جهانی دوم (۱۹۴۵) با هدف بهبود روابط میان اعراب و هماهنگ كردن سیاست های كشورهای عضو این اتحادیه در عرصه های مختلف و بر اساس اشتراکات قومی و نژادی شكل گرفت. سنگ بنای این سازمان به پیشنهاد آنتونی ایدن نخست وزیر انگلیس و بعد از جنگ دوم جهانی گذاشته شده است. اعراب این اتحادیه را به عنوان سمبلی برای اتحاد از سویی و حل مشكلات منطقه ای از سوی دیگر تشكیل داده بودند. اتحادیه عرب از 22 كشور عربی تشكیل گردیده است. این دولت‌ها عبارتند از: الجزایر، بحرین، كومور، جیبوتی، مصر، عراق، اردن، كویت، لبنان، لیبی، موریتانی، مراكش، عمان، فلسطین، قطر، عربستان، سومالی، سودان، سوریه، تونس، امارات و یمن. این اتحادیه از لحاظ ساختاری الگوبرداری شده از اتحادیه اروپاست و همواره سعی كرده است با توجه به ساختار آن خود را هماهنگ نماید. مركز آن در قاهره بوده و ساختار اداری آن متشكل از سه شورا است.

1ـ شورای اتحادیه

كه ركن عالی سازمان به شمار می‌رود و متشكل از نخست‌وزیران كشورهای عضو است. رأی‌گیری در این شورا به اتفاق آرا بوده و به همین سبب نیز تصمیم‌گیری در آن بسیار مشكل می‌نماید.

2ـ شورای دفاع

كه متشكل از وزرای خارجه و دفاع دولت‌های عضو است و تاكنون نیز به دلیل عدم اجماع در مسایل كلی، همواره فاقد كارایی و تقریباً غیرفعال بوده است. البته علاوه بر این شورا یك قرارداد پیمان دفاعی ـ كه آن هم الگوبرداری شده از ناتو است ـ بین دولت‌های عربی امضا شده است.

3ـ شورای اقتصاد

كه متشكل از وزرای اقتصاد هر یك از دولت‌ها است.

علاوه بر این شوراها كه مسوولیت اصلی تصمیم‌گیری را بر عهده دارند بایستی به كمیسیون‌های این سازمان نیز اشاره كرد. این كمیسیون‌ها مأمور تدوین جهت‌های همكاری بوده و به عنوان مشاور در خدمت شوراهای مذكور و دیگر اركان اتحادیه قرار دارند. كمیسیون‌ها حالت دائم داشته و به صورت تخصصی فعالیت می‌كنند.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه
گذشته
حال
آینده
پایان

 

عنوان : اتحادیه کشورهای عرب

فرمت : پاورپوینت

حجم : 416 کیلوبایت

تعداد صفحات : 67

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت اتحادیه کشورهای عرب